środa, 20 czerwca 2012

Zakładanie własnej firmy początkowo może przerażać, a jej późniejsze prowadzenie często wydaje się być problematyczne. Okazuje się jednak, ze w dobie komputerów nie taki diabeł straszny jak go malują.
Obecnie można zostać przedsiębiorcą i prowadzić własną firmę praktycznie nie ruszając się z domu. Wystarczy tylko mieć pod ręką internet, za pomocą którego w obecnych czasach można zrobić praktycznie wszystko. Po 1 lipca 2011 roku drogą elektroniczną można założyć własną działalność gospodarczą. Wystarczy tylko wypełnić wniosek CEIDG-1, który wysłany do urzędu upoważnia do prowadzenia własnej firmy już tego samego dnia, którego zostało przyjęte zgłoszenie. Dzięki temu rajd po urzędach i instytucjach nie jest konieczny, co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia.
Założenie firmy jest dziecinnie łatwe, a co z jej prowadzeniem? Trzeba w końcu wynająć lokal, w którym umieści się jej siedzibę, zatrudnić pracowników, a także zastanowić się nad sposobem jej prowadzenia i rozliczania się z fiskusem. W tych ostatnich zagadnieniach pomogą programy do księgowości internetowej. Dzięki nim oszczędza się czas i pieniądze. Ponadto przedsiębiorca ma dostęp do potrzebnych dokumentów 24 godziny n dobę siedem dni w tygodniu. W razie potrzeby może skorzystać z fachowej pomocy i ma pewność że jego dane nie zostaną utracone. Księgowość internetowa posiada również wiele przydatnych funkcji, takich jak wystawianie faktur czy podliczanie niezbędnych danych.
Dla tych, którzy marzą o rozszerzeniu zakresu działania swojej firmy powstały wirtualne biura Dzięki nim przedsiębiorca uzyskuje adres swojej firmy w miejscu innym niż miejsce zamieszkania. Wirtualne biuro oferuje wiele usług, wśród których warto wyróżnić wirtualne sekretariaty i dostęp do telekonferencji ułatwiających kontakt z klientem. Takie rozwiązanie pozwala na znaczną redukcję kosztów, z wirtualnym biurem zanika bowiem potrzeba kosztownego wynajmu lokalu, zatrudniania pracowników czy dojazdów do innego miasta. Jednocześnie firma z takim biurem działa jak każde inne przedsiębiorstwo, poszerzając swoją bazę kontaktów i realizując różne projekty.
Jak widać, dzięki internetowi wszelkie aspekty prowadzenia własnego przedsiębiorstwa stają się niebywale łatwe. Zwolenników wirtualnych rozwiązań jest coraz więcej. Być może w przyszłości realne będzie sterowanie wszelkimi działaniami firm maksymalnie ciesząc się domowym zaciszem.

Zawsze wart spróbować prowadzić usługi transportowe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz